Půjčka na studium

půjčka student

Investice do lidského kapitálu se jeví každému jako jedna z prvních nejvýnosnějších investic mladých lidí. Vyplatí se na něj půjčit?

Většina studentů je v průběhu svého studia dotována rodiči. Pokud víte, že vaše finanční možnosti nejsou natolik uspokojivé, abyste si mohli dovolit zdárně dostudovat, poohlédněte se na výhodách a úskalích, které jsou spojené s půjčkou na studium. Nemusíte zrovna studovat soukromou vysokou školu, aby vás studium vyšlo draho. Záleží především na zaměření. Každý obor vyžaduje něco jiného. Někde platíte za drahé knihy, učebnice a skripta a někde zase za materiály na přípravu a tvorbu projektů.

půjčka student

V zahraničí jsou tyto půjčky více populární, než v českém prostředí. Některé bankovní instituce byly nuceny své služby stáhnout z toho důvodu, že byla velice nízká poptávka po těchto investičních prostředcích.  V současnosti je nejvíce propagovaný úvěr Gaudeamus od Komerční banky. Získat tento úvěr mohou jako studenti středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol.

Nabízené finanční prostředky jsou v poměrně širokém rozpětí, od 20 tisíc korun až po 600 tisíc Kč. Zároveň vám umožňují, abyste si studium řádně užili. Pokud si pořídíte úvěr v minimální hodnotě 150 000 Kč, máte tedy příležitost odložit splatnost jistiny až po ukončení studia. Během studia se pak měsíčně hradí jenom úroky z čerpaného úvěru.

Tato možnost zní velice lákavě, ale může mít i svá úskalí. Je důležité se zamyslet nad tím, zda budete schopni úvěr plně splácet, byť díky získanému vzdělání můžete mít lepší pracovní příležitosti. V současném světě vám však nikdy a nikdo není schopen zaručit, že seženete perspektivní zaměstnání.

5 (100%) 2 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *