Půjčka na směnku

směnka

Půjčka na směnku je jedna z nejstarších a nejrozšířenějších forem půjček, již v předválečném období byly půjčky na směnku běžnou praxí právě díky své jednoduchosti.
Co je vlastně směnka? Jedná se o úvěrový cenný papír, ve kterém jsou uvedeny zákonem stanovené údaje, z kterých vyplývají závazky dlužníka, který dává majiteli směnky nezpochybnitelné právo požadovat ve smluvenou dobu stanovenou vypůjčenou částku.

Pro věřitele i žadatele o půjčku je tato varianta půjčky ideální v případě, kdy věřitel nepožaduje k vyplacení půjčky dokládání nejrůznějších dokumentů. Při žádosti o půjčku na směnku předloží žadatel občanský průkaz či jiný doklad totožnosti.

Zpravidla se nevyžaduje potvrzení příjmu, zástava nemovitosti ani výpisy z účtu, jelikož si je věřitel vědom, že žadatel půjčku potřebuje co nejdříve a bez zbytečných průtahů.

Jak funguje půjčka na směnku? Žadatel požádá o půjčku, poté jej kontaktuje obchodní zástupce z dané společnosti ohledně schválení/zamítnutí půjčky. V případě schválení půjčky je částka po předložení dokladů totožnosti vyplacena oproti podpisu směnky. Tím je daná půjčka vyřízena.

Výhody půjčky na směnku:

  • Jednoduché získání půjčky i na vyšší obnos peněz
  • Dokládá se pouze doklad/y totožnosti
  • Žádné smluvní pokuty
  • Bez ručitele a zástavy
  • Bez nahlížení do registru
  • Žádné hrazení poplatků předem

Pokud nemáte zájem zrovna o půjčku na směnku, ale rádi byste si sjednali jiný druh půjčky, vyzkoušejte rychlou půjčku bez úroků. V případě, že jste se již dostali do dluhové pasti, svěřte své starosti do rukou profesionálů, kteří vám pomohou s oddlužením.

5 (100%) 2 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *