Jak ušetřit při zařizování půjčky

Berete si půjčku a rádi byste věděli, jak na půjčce ušetřit? Máme pro Vás hned 5 praktických rad, díky kterým se Vám jednoznačně povede ušetřit na půjčce, ať už si ji berete u banky nebo nebankovní společnosti.

Skutečně je půjčka na místě?

Vaší první odpovědí možná bude jednoznačně ano, potřebujete si půjčit. Ovšem je tomu opravdu tak? Nejdou výdaje, na které si chcete půjčit, nějak odložit, rozdělit do splátek, nebo je uhradit jiným způsobem – třeba půjčkou v rodině? Půjčka v rodině bude zajisté vždy levnější než u jakékoli jiné společnosti…

Srovnání půjček a odborný půjčkový poradce

I když se půjčkovému poradci mnoho lidí brání, je to škoda a jsou tím sami proti sobě – spoluprací s půjčkovým poradcem totiž můžete mnoho ušetřit. Pomůže Vám nejen vybrat výhodnou půjčku na míru a provede Vám srovnání půjček a porovnání půjček na míru, ale poradí Vám také v otázce žádosti o půjčku, celé administrativy okolo půjčky a také Vám vyjedná ty nejvýhodnější podmínky půjčky u dané společnosti.

Poplatky půjčky a úroky půjčky

Nejnižší úroková sazba půjčky není vždy tím nejvýhodnějším způsobem, podle kterého si půjčku vybírat – není totiž všechno zlato, co se třpytí, jak praví české přísloví! A u úrokové sazby půjčkou to platí dvojnásob. Nejvýhodnější půjčkou není ta, která má nejnižší úrokovou sazbu půjčky, ale ta, která spojuje několik výhodných podmínek – dobrou úrokovou sazbu půjčky, výhodné podmínky půjčky a další poplatky půjčky.

Půjčka zdarma a půjčka bez úroků

První půjčka je tou nejvýhodnější půjčkou na trhu – pokud máte možnost, vezměte si právě tuto první půjčku zdarma. Jde to u poskytovatelů půjček, u kterých jste si zatím půjčku nebrali, otestujete si tak vzájemnou spolupráci a obě strany tak budou spokojeny.

Vše včas a bez prodlení

Tím posledním bodem, jak můžete ušetřit při půjčce, je udělat vše v domluvených datech, které jste si podepsali – smlouvě o půjčce. Jestliže se totiž se splátkou půjčky opozdíte a nějaká data nedodržíte, budou s tím spojené pokuty a sankce, takzvaně poplatky z prodlení, které Vás mohou stát stovky, tisíce, ale až desetitisíce korun, popřípadě Vás dostanou do dluhů, exekucí a dalších komplikace. Např. v případě hypotéky Vás pak mohou stát celou nemovitost, protože o ni přijdete.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *