Podvodné praktiky poskytovatelů půjček

Peníze dnes hýbou naší společností a civilizací. Někteří se jimi nechají ovládnout natolik, že jsou ochotni podvádět a chovat se nefér k ostatním lidem. A takovíto lidé potažmo společnosti se nevyhýbají ani oblasti půjček, a to se týká pouze nebankovních půjček – mezi bankami podvodníky nenajdete.

Kde podvodníky najdete?

Protože se na našem trhu v posledních letech objevilo mnoho poskytovatelů nebankovních půjček, mezi kterými jsou právě i výše zmínění lidé a společnosti, kteří chtějí vydělat za každou cenu, je snadné narazit na podvodníka – ovšem jen pokud neznáte podvodné praktiky – pokud si přečtete náš článek, zajisté už podvodníky nikdy nepotkáte a když ano, poznáte je a vyhnete se jim.

Na českém trhu s nebankovními půjčkami se dnes pohybují desítky až stovky společností i jednotlivců nabízející půjčky a úvěry, od těch vysokých, jako např. neúčelové hypotéky, až po ty nižší, jako mikro-půjčky (např. půjčka bez registru, půjčka před výplatou a pod.), a abyste tedy věděli, jak si mezi nimi vybrat ty, kteří Vás neošidí, nenapálí a s nimiž o své peníze nepřijdete, přečtěte si náš článek.

Podvodné praktiky

Jedna z nejčastěji používaných podvodných praktik nebankovních poskytovatelů půjček, kterou byste měli znát, je nutnost zaplatit poplatek za půjčku dopředu – tj. poskytovatel půjčky po Vás poplatek vyžaduje ať již převodem na účet, či hotově, ještě před tím, než Vám půjčku poskytne. Tento poplatek tedy dle jeho žádosti zaplatíte, nicméně půjčky se nedočkáte. Aniž byste tedy získali půjčku a nové finance, naopak přijdete o ty, které už jste měli a nikdo Vám je nevrátí.

Mezi další časté podvodné praktiky u poskytovatelů nebankovních půjček patří nutnost sjednat si daný úvěr (půjčku) telefonicky, tj. zavoláte na uvedené číslo, abyste si půjčku domluvili, nicméně během hovoru jste (často bez upozornění) přesměrováni na placenou linku. Během jednoho hovoru tak můžete přijít až o stovky korun – a opět platí, že tyto peníze Vám už nikdo nevrátí.

K dalším podvodným prkatikám při půjčování si od nebankovních společností patří také nutnost při sjednání smlouvy o půjčce podepsat ještě smlouvu o zprostředkování nebo finanční analýze a poradenství, které jsou ale zpoplatněné, a to nemalými částkami. Při sjednání půjčky nebo až s postupem času tak budete nuceni hradit různé poplatky a částky, kterým se nebudete moci nijak vyhnout. I zde platí – takto utracené peníze Vám již nikdo nevrátí, a přitom je to zbytečné.

Vyhněte se podvodníkům a lichvářům!

Jednoznačně způsob, jak se na 100 % vyhnout lichvářům a podvodníkům, je poradit se s nezávislým důvěryhodným poradcem, se kterým se setkáte osobně – schůzka je bezplatná a nezávazná, nemáte se tedy čeho bát. Proberete s ním svou situaci a necháte si od něj doporučit dobrou a bezpečnou půjčku.

Takovýto půjčkový poradce se orientuje v situaci na trhu, ví, kteří poskytovatelé jsou na tzv. černé listině (tedy podvádějí) a ví, které půjčky jsou nejvýhodnější. Svým poradenstvím Vám tak ušetří čas i peníze.

Pokud se Vám do schůzky nechce, můžete využít nezávislého online srovnávače půjček, kde nenajdete žádné nefér a podvodné firmy – mezi takové patří např. www.uveromat.cz, který má zároveň i výše zmíněné nezávislé odborníky, a to všude po České republice, takže Vám jistě doporučí nejbližšího u Vás, se kterým se můžete zdarma sejít. Případně se poohlídněte na internetu po jiných nezávislých online srovnávačích půjček, ovšem buďte si jistí, že opravdu neuvádějí žádné podvodníky a jsou opravdu nezávislí.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *